математека

Мета. Ознайомити учнів з дробами, поняттями «чисельник» і «знаменник». Вчити учнів записувати дроби і читати їх. Вчити розв'язувати задачі на знаходження дробу від числа. Закріплювати обчислювальні навички. Виховувати любов до математики.
Хід уроку
I.  Оргмомент. Сьогодні до нас на урок завітали гості. Я дуже хочу, щоб урок пройшов на належному рівні, ми повинні правильно відповідати, бути активними, творчо підходити до розв'язуння задач та прикладів, узагальнювати відповіді, самостійно швидко розв'язувати завдання. Будьте уважними. Ось такі критерії присутні на уроці. Розпочнемо урок - подорож в країну дробівз математичної розминки.
А) Записати і порівняти частини: 1/6 і 1/8; '/з і 1/5; 1/10 і 1/20; 1/3 і %. Б)3аписати і назвати частини в порядку зростання 1 ряд , в порядку спадання 2 ряд ііб, 1/3, 1/6, 1/8,
В)3найти 1/4 від 1кг (250г.); 1\4 від 2 діб (12год).; 1/3 від 1 року (4місяці). Г) Задача. Марійка прочитала 12 сторінок книжки, що становить 1/4 всієї книжки. Скільки всього сторінок має книжка? (48)
Д) Задача. Довжина 1\6 стрічки дорівнює 30 см. Від усієї стрічки відрізали 80 см. Скільки см стрічки залишилося? (100)
Завдання для опитування
1) 3 ділянки учні зібрали 120кг помідорів і 210 кг огірків. 1/4 помідорів і 1/3 частину огірків віддали у дитячий садочок. Скільки кг овочів віддали у дитячий садок?
2. Від числа 500 відняти 1/5 числа.
1)   Першого дня учень прочитав всієї книги, другого дня - в два рази менше, після чого йому залишилося прочитати ще ЗО сторінок. Скільки сторінок у книжці?
Взуттєва фабрика відправила в магазин 3176 пар взуття. Жіночого взуття було 1588 пар, всього взуття становили чоловічі черевики. Скільки жіночого і III. Вивчення нового матеріалу.
I.            Пояснення вчителя.
З появою частин '/2, 1/3, і т.д. виникла потреба поділити ціле число на частини. Проте основною причиною виникнення частин є процес вимірювання величин. Результат вимірювання не завжди можна було виразити натуральним числом. Спочатку існували лише двійкові частини: 1\2, 1\4, 1/8, 1\16 іт.д. Були поширені також частини: половина - 1\2, чверт - 1\4, третина -1 \3.
II. Пишемо тему уроку «Дроби» На уроці ми навчимося записувати дроби, дізнаємося про дробові числа, розв'язувати задачі,а допоможе підручник і вправа №658.
III.             Пояснення за № 659. Практична робота картки по запитаннях:
1 .На скільки рівних частин поділено прямокутник?
IV.              Скільки незафарбованих частин взято? Записи на дошці.
III. Закріплення вивченого матеріалу.
1.    Самостійно. Вправа №660. Прочитати дроби. Назвати чисельник, знаменник. Що означає кожний дріб?
2.   Накресли відрізок 9см. Покажи 2\3.
3.   Самостійна робота №662, 663
Вправа 661 перші 3 числа - Іряд , а інші 3 числа - 2 ряд . Задача 662
1)    2400 : 3 = 800кг приклади :40, 200, 1266, 250, 15, 50.
2)     2400-800=1600кг
3)      1600 :4 = 400п
4)    Перевірка.
І-Щ
І V.'Підсумок . Про що ми говорили на уроці. Оцінювання Д.з.№ № 664,665
5)   чоловічого взуття фабрика відправила в магазин? Перевірка.


Комментариев нет:

Отправить комментарий