читання

Тема: Світ такий чудовий, різнокольоровий! Т. Коломієць «Подарунок».
Мета: Вчити учнів виразно читати, формувати вміння сприймати зміст 
            вірша; розвивати творче мислення, уяву. Виховувати любов до рідної
            мови.
Обладнання: набір зашифрованих слів, олівці.
Хід уроку
І Перевірка домашнього завдання.
1.     – Який розділ ми вивчаємо?
-         Яких ви запамятали поетів?
-         Чим відрізняються вірші від оповідань?
-         Який вірш ви читали вдома?
2.     Читання віршів.
3.     Загадки (складені самостійно)
ІІ Мовна розминка
1.     Розєднайте слова і прочитайте речення.
Світтакийчудовийрізнокольоровий
-         Що робить наш світ різнокольоровим?
2.     Читання деформованих слів
Імийб (білий)           тийвож (жовтий)
Инйіс  (синій)          зеенйил (зелений)
Нийроч (чорний)   жеоравийн (оранжевий)
3.     «Мікрофон»
-         Який ваш улюблений колір і чому?
4.     Скоромовка
( весело, здивовано)
5.     Гра «Колір»
(Я показую колір – а діти говорять слово, яке з ним асоціюється)
ІІІ Повідомлення теми і мети уроку
  Ми будемо сьогодні  продовжувати читати кольорові віршики. Зараз працюватимемо над віршем Т. Коломієць «Подарунок»
ІV Робота над віршем Т. Коломієць «Подарунок»
1.     Читання вчителем
-         Що готували звірятка?
-         Кого запамятали з тих, які трудились над малюнком?
2.     Словникова робота.
3.     Читання ланцюжком
-         Які з кольорів використовує кожен з героїв?
4.     Фізкультхвилинка
5.     Вибіркове читання
-         Хто намалював малюнок?
-         Який за кольором був цей малюнок?
-         Чи сподобався малюнок курчатку?
-         Прочитайте, що воно домалювало?
-         Як змінився від цього настрій малюнка?
-         Прочитайте, що домалювало жабеня?
-         Якого кольору був його пензлик?
-         Чому ви так думаєте?
-         Хто працював найвище?
-         Що метелик пофарбував?
-         А в який колір?
-         Прочитайте, що домалювало сонечко?
-         Над чим працювала бджола?
-         Чому кожен із героїв брав саме такий колір, а не інший?
-         Чи сподобався усім малюнок?
-         Прочитайтеречення з вірша, що це доводять.
6.     Робота з малюнком.
Розгляньте і ви цей малюнок
-         Чи все зобразив художник?
-         Хто зможе відкрити «диво – хатку»?
-         Прочитайте.
-         Спробуйте і ви її відчинити, назвавши кольори в тому порядку, як вони йдуть  у вірші.
-         Ж-з-с- ч-к
7.     Виразне читання вірша в особах
8.     Робота в парах
(скласти вірші сенканти – курча, жабеня, бджола)
V Підсумок уроку
-         Який вірш ми читали на уроці?
-         Хто його написав?
-         Чий подарунок вам найбільше сподобався?
А тепер прочитайте таку пораду:
Якщо світ здається тобі чорно – білим, зроби його кольоровим.
VІ Домашнє завдання
   1.Виразно читати в особах.
  2. Малюнки.
  3. Вірші про геоїв.
  4. Загадки.
-          


Комментариев нет:

Отправить комментарий